2 komentáře u „Za Trutnovským drakem 2021

 1. Dobrý den!
  Zdravím trutnovské turisty a jsem rád, že jsem po delší době získal propozice na Trutnovského draka.
  V minulosti, ještě v dobách kdy tento pochod pořádal Luděk, jsem na něj rád jezdil. Vidím však, že došlo k několika změnám, které jsou bohužel jako vždy k horšímu.
  Z propozic zmizela jakákoliv zmínka o ubytování, které jsem vždy využíval a to od pátku do neděle. Nevím jestli je tato změna trvalá nebo je to pouze letošní oběť epidemie.
  Pamatuji doby kdy se u dálkových pochodů ze strany pořadatelů striktně dodržoval časový limit 12 h u padesátek. V praxi to znamenalo, že ještě 12 hodin po uzavření startu na padesátku byl v otevřen cíl a v něm byl přítomen živý člověk, který na pochodníky čekal.
  Již řadu let se celostátně šíří zlozvyk od této zásady upouštět a padesátkařům čas na absolvování trasy zkracovat. Bohužel ani v Trutnově tomu není jinak. S Luďkem jsem o tom měl v minulosti několikrát debatu a „zdůvodňoval“ to tím, že prý nejsou ve svých prostorech a škola je tam prý déle nenechá. Nevím jestli je to pravda nebo pouze účelová výmluva, aby pořadatelé mohli být co nejdříve doma a nikdo je dále neotravoval.
  Nicméně se chci zeptat jestli si opravdu myslíte, že je zvládnutelné ve Vámi určeném čase a daném horském terénu padesátku zvládnout a zároveň si ji vychutnat aniž by se pochod změnil v dostihy?
  V každém případě Vám na pochod přeji hezké počasí a hodně spokojených účastníků.
  Děkuji za odpověď a rád se v budoucnosti tohoto pochodu opět zúčastním.

  S pozdravem

  Petr Kamínek

  • Dobrý den pane Kamínku, děkujeme za reakci na náš pochod. Pochod organizujeme 40 let. Ze začátku byl pochod velmi podporován Státním statkem Trutnov. Odchodem Karla Krásy se změnil start, změnili i organizátoři a pochod se postupně stal komorním (v průměru 100 až 150 účastníků). Takto pochod udržujeme dlouhá léta. Co se týče dlouhých tras tak už jsme 50 km taky zrušili a znovu obnovili. Je to otázka jak dál, protože 50 km chodí max 5 účastníků. Přesto jsme se letos rozhodli i na nejvzdálenějším místě dát živou kontrolu. Co se týče času, tak start je otevřen od 6:00. Oficielně máme cíl do 17:00. Ze zkušenosti po 17:00 už nikdo do cíle nepřijde. Ti slušní zavolají, že nedojdou, ostatní nás nechají čekat. Pokud jsme ve spojení s pochodníky tak není problém do 18:00 na startu s diplomem počkat, nebo se dohodnout na předání ve městě. Co se týče ubytování tak jsme zajišťovali tělocvičnu. V posledních letech se ale nikdo nehlásí. Letos se přihlásil 1 člověk, nabídli jsme mu ubytování v penzionu, na nabídku nereagoval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *